Přeskočit na hlavní obsah

 • Stezka Kolem Hartského potoka

  Čtvrtek 9.5. od 15:00

 • Setkání se zvířátky

  Středa 15.5. od 10:00

 • Výlet do ZOO

  Čtvrtek 23.5. 15:00

 • Prostor pro oslavu NAROZENIN

  Více info a pro rezervaci nás kontaktujte

O nás

Mateřské centrum Žirafa je zapsaný spolek vzniklý z iniciativy rodičů pečujících o děti na mateřské a rodičovské dovolené, který zahájil svou činnost 2004. Součástí centra je vnitřní herna a venkovní zahrádka s herními prvky.

Našim cílem je umožnit posílení rodičovských kompetencí našich klientů, podpora zkvalitňování rodinných vztahů a partnerství, prevence předcházení krizových situací v rodině, ale i primární pomoc při odhalování krizových situací v rodině a následné směřování klientů k odborníkům.

V centru je prostor a čas pro neformální setkávání rodičů a dětí, první kontakt dětí s jejich vrstevníky, navázání prvních sociálních kontaktů a přátelství, rozvoj dětské osobnosti, psychická pohoda, sdílení zkušeností mezi rodiči a omezení sociální izolace pečujícího rodiče, který se vytrhne ze svého každodenního prostředí. Snažíme se nabízet takové aktivity, které budou pro rodiče a děti přínosné a umožní jim společný čas trávit kvalitně a smysluplně.

Jedná se o souhrn aktivit, které směřují k předcházení negativních jevů v rodině, jsou přínosné pro rodiče i děti a jejich společně strávený čas. Každý týden jsou v programu na výběr volné herny , aktivizační skupiny Hrošíci, Opičky, Lvíčci a Safari, kde se schází rodiče a děti stejného či podobného věku a sdílejí své zkušenosti a diskutují na různá témata. Dále během týdne pravidelně probíhají tvořivé dílničky, jazykový kroužek, pohybové aktivity pro miminka a rodiče, cvičení pro předškoláčky, setkávání se zvířátky, hlídání dětí a nácvik samostatnosti a dovedností potřebných ve školce, formou dětského klubu.

Několikrát do roka pak pořádáme různé výlety, přednášky, semináře, kurzy, bazary dětského sezónního oblečení, burzy, karnevaly, besídky a akce např. k příležitosti dětského dne, akce na dopravním hřišti, atd. Více informací o již proběhlých akcí se můžete dozvědět v záložce Akce, případně si můžete prohlédnout fotky z akcí ve fotogalerii.

Možnost podpory MC Žirafa aneb Podpořte nás, když nakupujete

Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz ! Najdete na něm přes 1 200 nejznámějších e-shopů – a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou - naše organizace vždy dostane příspěvek.

Jak na to:

 1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od GIVTu - Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace
 2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s GIVT.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit.
 3. Nakupte si, jak jste zvyklí.

To je celé. Nestojí vás to nic navíc a my dostaneme část peněz z hodnoty nákupu. Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům :)
Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

Banner GIVT

Náš tým

Olga Civínová

Olga má na starosti veškerou úředničinu celého centra a hlavně nám shání finanční podporu, abychom mohli fungovat a takz se vyzná ve všemožných dotacích. Pokud nám napíšete, budete komunikovat s ní nebo Petrou.

Hana Flégelová

Hanka je průvodkyní v herničce a spolu se Zdeňkou se střídají v pravidelných týdenních intervalech. Ráda naše centrum zdobí a potkáte se s ní při pátečním tvoření.

Zdeňka Kučerová

Zdeňka je průvodkyní v herničce a spolu s Hankou se střídá v pravidelných týdenních intervalech. Můžete se s ní potkat při různých akcích pořádaných naším centrem, hlavně na výletech.

Jana Bartecká

Jana se nám stará o webové stránky a podílí se na tvorbě letáků vystavených na webu.